Sıkça Sorulan Sorular

     
     Çay, kahve vb. şeylerden lekelenen eviyenin lekelerinin giderilmesi yolu var mıdır?

     Eviyenizi daima ılık sabunlu suyla siliniz. Suyu kireçli olan yörelerde su birikintileri zaman içinde eviyenin üzerinde kireç kalıntıları bırakabilir.Bunları gidermek için limon veya sirke kullanmanızı öneririz. Eğer lekeler eviye çukuru içine iyice yerleşmişse, bu bölgeyi 1 ölçek çamaşır suyu veya biyolojik çamaşır tozuna karşı, 10 ölçek suyla 30 dakika süreyle ıslak tutun, silin, ardından da iyice durulayınız.
   

   
Sehpa ve Masamı Nasıl Kullanmamı Tavsiye Edersiniz?

Ürünün içine ve üzerine aşırı ağırlık uygulamaktan ve ürüne, dengesini bozabilecek ağırlıktaki cisimleri yaslamaktan kaçınınız.

Herhangi bir sebeple ürün üzerine çıkmayınız, basmayınız, oturmayınız.

Montaj aşamasında ve kullanım esnasında ürünün düzgün bir zemin yüzeyinde bulunduğundan emin olunuz.

Ürünleri iterek veya çekerek hareket ettirmeyiniz.

Ürünün uzak bir mekana taşınması durumlarında, parçalarını söküp, ambalajlayarak zarar görmeyecek bir şekilde taşıyınız.

Kendisinden yapışkanlı cisimlerin ve etiketlerin ürün yüzey kalitesine zarar verebileceğini unutmayınız.

Ürünlerin yüzeylerin, soğuk su ile nemlendirilmiş yumuşak bir bezle temizleyiniz.

Çarpma ve çizilmelerden koruyunuz. Kesici araçlarla temas ettirmeyiniz. 

    
Evime Yeni Bir Renk Nasıl Katabilirim? 

    Eğer evinize yeni bir renk eklemeyi düşünüyorsanız, öncelikle tek bir odanızda denemelerde bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Burada biraz eğlenin. Duvarları kırmızıya boyayın veya cilalı döşemeleri deneyin. Böylece nasıl bir görünümü seveceğinizi anlarsınız. Daha kolay bir yaklaşımla deneme yapmak için evinizdeki sanat eserlerini ya da aksesuarlarınızı bir araya getirin. Örneğin tüm odanın görünümünü değiştirebilecek mavi porselen bir lamba, odanızı boyarken sizin için doğru bir ipucu olabilir. Tüm evinizi renklendirmek konusunda kararlıysanız, unutmayın renkleri evinize aşamalı olarak akıtmalısınız. Ayrıca renk seçimlerinizi bir seferde yapmak zorunda değilsiniz.

    Farklı kumaşları nasıl uyumlu bir şekilde bir arada kullanabilirim?

   Kumaşları karıştırmak ve uyumlu hale getirmek kendi kişisel stilinizi ortaya çıkaracaktır. Bizler kendimizi nasıl giydiriyorsak aynı şekilde odalarımızı tasarlıyoruz. Size ilk adım olarak kareli kumaşlarla başlamanızı ve bu kumaşı çizgili kumaşla tamamlamanızı öneriyoruz.Eğer canlı bir renk eklemek istiyorsanız; kırmızı, deve kuşu tüyü bir yastık tecrübesini yaşayarak odanıza kişisel stilinizi hoş bir şekilde yansıtan renk ve doku katabilirsiniz. Kumaşları, desenleri ve renkleri bir arada kullanmaktan kaçınmayın. Farklı unsurların zenginliğini karıştırma ve dengelemede harmoni ve güzellik yattığını düşünüyoruz

    

    Mobilya Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

   Kötü bir mobilya sırt, bel ve ayak ağrıları gibi fiziksel rahatsızlıklara neden olma yanında, kişiyi psikolojik olarak da olumsuz etkiler. Bedensel ve ruhsal açıdan dinlenmeye gereksinimi olan bireyin aradığı rahatlığı ve huzuru kullanışlı ve iyi döşenmiş bir mobilyada bulacaktır.

 

Ağaca Yeniden Hayat Veren Tasarım...

Sosyal Medya

Facebook

Twitter

Instagram

İletişim

Ali Fuat CEBESOY Mah. 9135/5.Sok. No:3/a Karabağlar / İZMİR

info@caliskan-mobilya.com

0 232 226 37 56

0232 459 74 25

® Copyright 2015 | Çalışkan Mobilya Tüm Hakları Saklıdır.
Kokpit Bilişim