Ev Dekorasyonu İçin Faydalı Bilgiler

          
      Küçük Mutfak Kullanımı ;

   İyi bir mutfak tasarımcısı, küçük bir mutfakta bile sizin bütün isteklerinizi karşılayacak alanları, dolap çeşitliliği ile renk ve konfor derinliğini yaratabilir.

    Kaliteli üreticilerde bütün tasarımlara uygun ve mutfaklardaki değerli boşlukların atıl kalmasını önleyecek boyutlarda dolaplar mevcuttur. Ayrıca dolap içlerinde her bir kareyi değerlendirebilecek zekice tasarlanmış bölmeler ve iç dolaplar da bu tür tasarımlara yardımcıdır.     Asma dolaplar nadiren kullanılır malzemelerin en üste yerleştirileceği gibi tavana kadar uzatılabilir.Kaşıklık, küçük ev aletleri, baharatlık gibi asma ve yer dolapları arasında kullanılabilecek özel dolap ve donanımlar kullanılabilir. Baza ayak boşluklarının arası çekmece ve yerden ısıtıcı gibi donanımlarla değerlendirilebilir.     Jilet tipi aspiratörler de kısıtlı mekanlar için ideal çözümdür.Tezgah altı buz dolapları gibi çözümler size avantaj sağlayacaktır. Dört göz yerine iki gözlü ocak, tezgahınızı büyütürken ayna görünümlü cam üst dolap kapakları ile beyaz ve pastel veya açık renkli ahşap dolap kapakları mekanınıza derinlik katacaktır. Tezgah renginiz de orta karar bir kontrastlık içinde kapak renklerinden biraz daha koyu olsun yeter. Yer korosu seçimlerinizde ise daha kuvvetli kontrast seçimlere gidebilirsiniz.

          Masif Mobilya, Sunta, MDF ve Suntalam ;

 

   Masif, gövdesi sunta üst ve alt yüzeyler ortalama  muhtelif ağaç kaplama, dik yüzeyler ortalama yarım santim ağaç çıta çevrilerek yapılan hemen hemen tüm evlerde olan alışılagelmiş mobilya çeşididir.

   MDF masif kullanılmadan mobilya üretilebilmesine olanak veren üretici için avantajlı üretim biçimidir.kıyas yapılmak istenir ise masiflenmiş sunta ile üretileni tercih ediniz.     Suntalam modern mobilya üretim biçimidir. Masifli mobilyadan temel farkı suntanın her iki yüzeyinde  lamine kaplama olması masif çıta yerine fabrikasyon ortamında özel makineler ile lamine cumbalar ile kaplanmasıdır.Dikkat edilmesi gereken en önemli husus lamine üretiminin mutlaka otomatik makinelerde yapılmasıdır. Küçük atölyelerde ütüler ile cumba yapıştırılması nedeni ile halkımız bu üretim biçimi ile ilgili olumsuz kanaate sahiptir. Fabrikasyon üretim kısa sürede bu kanaati tersine çevirir.

         Uzun Ömürlü Mobilya Kullanımı ;    

  Kanepe minder ve kırlentleriniz kılıflı ise çamaşır makinesinde kesinlikle yıkamayınız.Aksi taktirde minder ve kırlent kumaşlarında çekme olabilir.

   Kanapeleri yatma pozisyonuna getirdiğinizde sırt ve oturma yerinin birleştiği yerde hafif çukurluk oluşacaktır. Bu durum ürünün kendi özelliğidir.
  
   Kanepe kasa içerisine başınızı ve vücudunuzu sokmayınız. Küçük yaştaki çocukların kasayı açmasına izin vermeyiniz.   

   Kanepenizin mekanizmasının düzenli çalışması ve duvara çarparak kumaşın zedelenmemesi için duvardan yaklaşık 15-20 cm uzakta tutunuz.

   Ürününüzün üzerine sıcak çaydanlık vs. koymayınız, ütü yapmayınız, yakınlarına elektrikli soba gibi ısıtıcılar koymayınız. Elektrik veya katı yakıt sobasıyla ısıtılan mekanlarda ürününüzü ısı kaynağından en az 1 m. uzak tutunuz.

   Ürün üzerinde gözüken dikiş ve kapitone ipliklerini koparmayınız. Alt kısımdan dikkatlice kesiniz.

   Ürününüzü tozlu ve nemli ortamlardan uzak tutunuz. Ürününüz direk gün ışığı alan bir yerlerdeyse gerekli tedbirleri alınız.

   Ürün üzerine (kol ve sırt ) bölümlerine çıkmayınız ve perde asma gibi işlemler yapmayınız.

   Ürünün yeri değiştirilmesi gerekirse sürükleyerek yada dar yerlere sürterek taşımayınız.Bu şekilde yapılan işlemlerde ürün kumaşını zedeleyebilir veya ayaklarını ve kol bağlantı yerlerini kırarak hasar verebilirsiniz. Yer değiştirmeleri kaldırarak ve bir yere temas ettirmeden taşımaya özen gösterilerek yapılmalıdır.

  Ürününüzün sandık bölümünün yüksekliğini geçecek şekilde fazla ve ağır malzeme koymamaya özen gösteriniz aksi taktirde kasa malzemelerini hasarlayabilirsiniz.

   Kanepenizi nakli sırasında köşelerinin zarar görmemesi için köşeleri güvence altına alarak ve ambalajlayarak taşıyınız.

   Kanepelerinizi taşıyacağınız zaman içindeki ağırlıkları boşaltmanız ve kollar çıkabiliyor ise çıkartmanız size kolaylık sağlayacaktır.

   Kanepenizi yatak olarak kullanırken olası kirlenmeleri önlemek için çarşaf yada uyku pedi kullanınız.

   Ürününüzün temizlenmesinde çamaşır suyu ve deterjan gibi güçlü boya sökücü ve ağartıcı özelliği bulunan temizlik ürünleri,halı yıkama makinesi veya sert fırça gibi ürününüze zarar verebilecek makine ve araçlar kullanmayınız.

 Temizlik işlemini beyaz bir bez ile ılık sabunlu suyla kumaşın dokuma yönüne silerek yapınız.

 

Ağaca Yeniden Hayat Veren Tasarım...

Sosyal Medya

Facebook

Twitter

Instagram

İletişim

Ali Fuat CEBESOY Mah. 9135/5.Sok. No:3/a Karabağlar / İZMİR

info@caliskan-mobilya.com

0 232 226 37 56

0232 459 74 25

® Copyright 2015 | Çalışkan Mobilya Tüm Hakları Saklıdır.
Kokpit Bilişim